minW poniedziałek 13 maja grupa Seniorek i Seniorów z Oddziału Rejonowego PZEiR udała się na 3 dniową wycieczkę do Czech i Wiednia. Planowany wyjazd autokaru na godz. 06:00 rano opóźnił się o pół godziny, ale nie stanowiło to przeszkodę i do miejsca docelowego dojechaliśmy w planowanym czasie.

W pierwszym dniu zatrzymaliśmy się w Czechach w miejscowości Mikulov, gdzie mieliśmy zarezerwowane dwa noclegi na czas wycieczki. Wcześniej zwiedziliśmy Ołomuniec oraz Morawski Kras gdzie zwiedziliśmy jedną z najpiękniejszych w Europie jaskinię Punkevni w tym przejażdżka łodziami po podziemnej części rzeki Punkwi.

Na rynku w Ołomuńcu.Następnie pojechaliśmy do Parku Krajobrazowego MORAWSSKI KRAS gdzie "Ciuchcia" zawiozła nas pod wejście do jaskini Punkevni.


Czechy Wieden 033
Czechy Wieden 051
Czechy Wieden 062

Po tych wspaniałych przeżyciach udaliśmy się do Mikulova gdzie czekała na nas obiadokolacja oraz nocleg w pensjonatach Euro oraz Panorama.
Na drugi dzień rano po śniadaniu autokarem udaliśmy się do Wiednia. Zwiedziliśmy stare miasto. Po czasie wolnym pojechaliśmy na wzgórze Kalenberg skąd podziwialiśmy panoramę Wiednia z widokiem na Dunaj. 

Czechy Wieden 085
Czechy Wieden 105
Czechy Wieden 132
Czechy Wieden 113

Na wzgórzu Kalenberg zwiedziliśmy kościół Św. Józefa związany z postacią polskiego króla Jan III Sobieskiego. Powrót na nocleg do Mikulova.
Następnego dnia ponownie udajemy się do Wiednia i zwiedzamy pałac Schonbrunn i jego otoczenie. Następnie przejeżdżamy do III dzielnicy  Hundertwassera.

Czechy Wieden 160
Czechy Wieden 153Pamiątkowe zdjęcie na tle pałacu Schonbrunn.

Po konsumpcji najlepszych lodów w Wiedniu udajemy się w drogę powrotną do Radzionkowa.

Więcej zdjęć można zobaczyć w  naszej galerii zdjęć:

Galeria 1 TUTAJ

Galeria 2 TUTAJ

Galeria 3 TUTAJ

Na facebooku w grupie seniorów z Radzionkowa można zobaczyć krótki film z tej udanej wycieczki. Zapraszamy!

Komentarze obsługiwane przez CComment